Kaip užregistruoti .lt domeną?

Sėkmingai užregistruotas domenas - didžiausias laimėjimas!

Sėkmingai užregistruotas domenas – didžiausias laimėjimas!

Kaip užregistruoti domeną? Kiek laiko užtruks registracija? Kiek kainuoja domenas? Ar yra apribojimų?

Visų pirma Jums reikės sugalvoti kokį pavadinimą (domeną) norite užregistruoti. Šiai dienai yra užregistruota daugiau nei 158 000 domenų su galūne “lt”. Skaičius nemažas, todėl gali būti, kad Jūsų pageidaujamas pavadinimas jau bus užimtas – sugalvokite ir keletą alternatyvų.

Jei radote laisvą .lt domeną, nelaukite, užregistruokite jį kuo greičiau, kol to nepadarė niekas kitas. Domeną galima užregistruoti per mažiau nei 5 minutes!

Kas yra domenas?

Domenas tai unikalus Jūsų adresas internete. Domenai gali turėti skirtingų galūnių, tokių kaip .com, .lt, .eu, .net, .org ir kt. Visos jos turi prasmę, pavyzdžiui .lt – Lietuva, .eu – Europa, .com – įmonė, .lv – mūsų braliukai Latviai ir pan.

Užsisakę domeną, būsite jo sąvininkas, tačiau jei norėsite turėti interneto svetainę, el. pašto adresą turėsite užsisakyti interneto svetainių talpinimo (hostingo) paslaugas.

Kada verta rinktis .lt domeną?

.lt domenas reprezentuoja Lietuvą, šis domenas nurodys, kad Jūs esate iš Lietuvos, ar veikiate šiame regione. Jei planuojate pagrindinę savo veiklą Lietuvoje – tai .lt domenas geriausias pasirinkimas, nes ir paieškos sitemos (Google, Yahoo ir kt.) skirs didesnį dėmesį rūšiuojant rezultatus ieškant svetainių Lietuvoje.

Kur tikrinti ir registruoti domeną?

Domeno tikrinimui eikite į pasirinkto paslaugų teikėjo svetainę, mes žinoma, rekomenduojame – Domenai.lt.
Galite tikrinti po vieną domeną, arba jei turite daug įdėjų, pasirinkite “Tikrinti daug domenų“. Tiesiog įveskite domeno pavadinimą pvz.: manodomenas.lt, ir spauskite “Tikrinti”. Jei domenas laisvas, pažymėkite domeną ir spauskite “Užsakyti pažymėtus”.

Kokių duomenų reikės reikės registruojant .lt domeną?

.lt domeną registruoti gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Fiziniams asmenims reikės nurodyti vardą, pavardę, adresą, telefono numerį ir el.pašto adresą. Juridiniams – įmonės pavadinimą, įmonės kodą, PVM mokėtojo kodą (jeigu toks yra), adresą, kontaktinio asmens vardą pavardę, telefono numerį ir el. paštą.

Pasistenkite visus laukus užpildyti teisingai, priešingu atveju, domenas nebus užregistruotas ir/arba gali būti pašalintas centrinio registro. Nepamirškite, domenas yra Jūsų nuosavybė.

Užpildę paslaugų užsakymo formą, apmokėkite užsakymą. Apmokėjus per užsakymo formoje pateikiamas el. bankininkystės nuorodas, domenas bus užregistruotas per 5 minutes.

Asmens duomenų saugumas

Dažniausiai visi paslaugų teikėjai yra registruoti duomenų valdytojai, ir turi duomenų valdytojo identifikavimo kodą. Paprastai jį galite rasti prie kontaktų, ar paslaugos teikimo sąlygų. Pvz.: Domenai.lt suteiktas identifikavimo kodas yra P4544. Patikrinti kokius Jūsų asmens duomenis įmonė turi teisę kaupti galite Valstybinės duomenų inspekcijos interneto svetainėje.

Įmonė kuri registruoja Jūsų domeną centriniam registrui perduoda tik tuos duomenis kuriuos nurodėme aukšiau. Apie tai kokie Jūsų duomenys bus pasiekiami viešai ieškant informacijos apie domeną, galite paskaityti mūsų straipsnyje apie .lt domeno užsakovo informacijos pateikimą.

Ar yra apribojimų?

Domeną galima registruoti fizinio arba juridinio asmens vardu.

Galima registruoti bet kokį domeno pavadinimą, net ir su lietuviškomis raidėmis. Tačiau yra rezervuotų žodžių sąrašas, kurių registravimas yra ribojamas. Jei norite registruoti domeną su žodžiu, kuris yra ribojamas, turite turėti tam teisę, registruotą prekės ženklą ar atitinkamų institucijų leidimą.

Domeno pavadinimas turi atitikti etikos normas, labai negražių žodžių (keiksmažodžių) užregistruoti nepavyks, jie įtraukti į neleistinų domenų sąrašą. Šis sąrašas viešai neskelbiamas.

Kas pirmesnis – tas gudresnis

Tokia taisyklė galioja Lietuviškų domenų registre. Galite registruoti netgi žinomą prekės vardą, savo vardą, pavardę, miesto ar upės pavadinimą. Už domeno pavadinimą būsite atsakingi tik Jūs!

Kai kas gali sugalvoti imtis verslo iš domenų perpardavinėjimo, pavyzdžiui, nusipirkti kokį nors domeną, kurio dar nespėjo užsisakyti naujai steigiamos įmonės, prekės ženklo sąvininkas. Tokiu atveju, galite bandyti susitarti su dabartiniu savininku perperkant domeną, arba eiti ilgu ir vingiuotu teisiniu keliu.

Patariame dar kartą, jei ruošiatės pradėti naują veiklą, steigti įmonę, prekės ženklą: pirma registruokite domeną, o tik tada teikite prašymus į registrus! Galite sutaupyti daug nervų ir pinigų (vėliau galėsite pasikeisti domeno užsakovą iš fizinio į juridinį asmenį).

Patarimai kaip pasirinkti geriausią domeno pavadinimą:

  1. Negalvokite labai ilgo pavadinimo, maksimalus simbolių skaičius domeno pavadinimas – 63;
  2. Kuo domeno pavadinimas tiksliau atitiks tiesioginę Jūsų veiklą, tuo geriau. Pvz.: jei pardavinėsite batus, batai.lt būtų puikiausias pasirinkimas.
  3. Domeno pavadinimas skamba aiškiai ir suprantamai. Įsivaizduokite, kad telefonu turite padiktuoti domeno pavadinimą, ar Jūsų pašnekovas jį supras? Ar nereikės diktuoti paraidžiui?

Kiek kainuoja .lt domenas?

Domeno kaina pas įvairius paslaugų teikėjus skiriasi nežymiai. Kainą įtakoja ir centrinis registras, pvz: Domenai.lt domeną užregistruoti galite už 25 Lt + pvm/metams. Jei po metų norėsite pratęsti domeno galiojimą turėsite mokėti pratęsimo mokestį – 29 Lt + pvm/metams. Be to registruodami domeną gausite 10 % premiją Domenai.lt kreditais, jais galėsite padengti iki 100 % interneto svetainių talpinimo paslaugų kainos. Turėsite pilną, nemokamą DNS valdymą.

 

Donatas